"Ojczyste krajobrazy"

Mikołajki Pomorskie, Krasna Łąka i okolice

» Czytaj więcej

"Nasz dom"

Mieszkańcy Mikołajek Pomorskich i okolic,

» Czytaj więcej

"Bogaci ludźmi"

Mikołajki Pomorskie w historii i wspomnieniach.

» Czytaj więcej

Książki o naszym regionie

Historia biblioteki

              Biblioteka w Mikołajkach czynna była już przed  I wojną światową.

» Czytaj więcej

Statut Biblioteki

STATUT BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY MIKOŁAJKI POMORSKIE

» Czytaj więcej

Historia biblioteki

Spotkanie opłatkowe

Dnia 19 grudnia 2017 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie opłatkowe ze słodkim poczęstunkiem dla ludzi samotnych i starszych. Spotkanie zorganizowano wspólnie z kołem wolontariatu działającym przy Szkole Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich, które pod kierunkiem pani Marzeny Dobrzyńskiej przygotowało krótki monataż słowno-muzyczny o Bożym Narodzeniu Dzieci działające w kole pięknie recytowały teksty oraz śpiewały kolędy. Ludzie starsi byli bardzo wzruszeni. Przewodnicząca Rady Gminy Pani Zuzanna Smoter w mieniu Wójta Naszej Gminy i swoim własnym życzyła wszystkim obecnym Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt, a pan Tomasz Krupa Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury złożył również obecnym świąteczne życzenia i zdradził im zamierzenia jakie będą realizowane w przyszłym roku dla ludzi starszych w naszej gminie. Następnie dzieci wręczyły dla wszystkich karty własnoręcznie zrobione ze świątecznymi życzeniami. W klimacie świąt Bożego Narodzenia połamano się ze wszystkimi opłatkiem życząc sobie wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia. Nasi seniorzy byli zachwyceni spotkaniem, siedząc przy stolikach mogli sobie porozmawiać i pośpiewać kolędy. Pracownicy biblioteki składają również życzenia dla wszystkich seniorów, którzy nie mogli być razem z nami. Fotorelacje ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.P1070066