"Pokój i dobro"

Mikołajki Pomorskie 2019

» Czytaj więcej

Nowa książka o naszym regionie !

"Ojczyste krajobrazy"

Mikołajki Pomorskie, Krasna Łąka i okolice

» Czytaj więcej

"Nasz dom"

Mieszkańcy Mikołajek Pomorskich i okolic,

» Czytaj więcej

"Bogaci ludźmi"

Mikołajki Pomorskie w historii i wspomnieniach.

» Czytaj więcej

Książki o naszym regionie

Dnia 22 czerwca 2022 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.Było to ostatnie spotkanie przed wakacjami. Nasze klubowiczki tym razem dyskutowały o książce Grażyny Kamyszek "Łzy starej sosny". Pani Grżyna Kamyszek jest szkolną koleżanką jednej z naszych klubowiczek i pochodzi z naszych terenów.Głowną bohaterka książki jest Gizela.Jest to kobieta, która młodość ma już dawno za sobą. Po śmierci matki mieszkała cały czas z dość apodyktycznym ojcem. Kiedy on zmarł, wreszcie poczuła się wolna. Gdy jedna z sąsiadek proponuje jej zastępstwo za córkę w niemieckim pubie, kobieta nie zastanawia się zbyt długo i wyjeżdża. Na miejscu czekają na nią nie tylko ciężka praca, ale i nowe przyjaźnie, a także pewna skrywana przez lata tajemnica, której ona, nieświadomie jest częścią. Gizela mimo 60 lat, rodzi się na nowo, uwolniona spod władzy ojca, zaczyna spoglądać na życie zupełnie innym wzrokiem.Książka bardzo przypadła czytelnikom do gustu i bardzo chciałyby spotkać się z autorką.Nawiązanie kontaktu zleciliśmy naszym dwóm klubowiczkom, które w najbliższym czasie udają się na wakacyjny wyjazd do Ustki.W tym dniu na spotkaniu gościliśmy ponownie Sylwię Kubik, która zaprezentowała nam swoją książkę"Żuławska miłość  -Dobrosława".Pani Sylwia jak zwykle jest u nas mile widziana i nasze klubowiczki są zachwycone jej powieściami. Na spotkaniu pisarka zpoznała czytelniczki ze swoimi planami odnosnie twórczości, a także zaproponowała ,aby zorganizować wycieczkę po Żuławach oferując sie jako przewodnik . Mamy nadzieję że wycieczka dojdzie do skutku, a Pani Sylwii  życzymy niekończącej się weny tywórczej. W okresie wakacji DKK nie będzie miał spotkań, gdyż jest to związane z częstymi wyjazdami klubowiczek. Naszym czytelniczkom DKK zyczymy wspaniałych wakacji pelnych wrażen. Do zobaczenia we wrześniu.

 

289433856 3405921406302664 5965816272529892205 n