"Pokój i dobro"

Mikołajki Pomorskie 2019

» Czytaj więcej

Nowa książka o naszym regionie !

"Ojczyste krajobrazy"

Mikołajki Pomorskie, Krasna Łąka i okolice

» Czytaj więcej

"Nasz dom"

Mieszkańcy Mikołajek Pomorskich i okolic,

» Czytaj więcej

"Bogaci ludźmi"

Mikołajki Pomorskie w historii i wspomnieniach.

» Czytaj więcej

Książki o naszym regionie

17 maja 2023 r. Dyskusyjny klub Książki przy naszej bibliotece omawiał książkę Adeline Dieudonne "Prawdziwe życie". „Prawdziwe życie” to niezwykła powieść psychologiczna. Tematem książki jest przemoc w rodzinie. W książce narratorką i główną bohaterką jest dorastająca dziewczynka uwikłana w skomplikowaną relację rodzinną. Ojciec jest tyranem, furiatem i katem. Matka wypraną z emocji zastraszoną ofiarą. Jedynie młodszy brat daje hej namiastkę ciepła i czułości. To jednak zmienia się pod wpływem traumatycznego wydarzenia. Umysł i osobowość chłopca ulega degradacji i powolnej przemianie w bezdusznego drapieżnika, tak podobnego do ojca. Nasza bohaterka staje przed trudnym zadaniem uratowania brata za wszelką cenę. Musi jednak uważać, by sama nie zostać pożarta.
Autorka "Prawdziwego życia" znakomicie przedstawiła świat dziecięcych potrzeb i lęków. Pokazała jak mocno przemoc w rodzinie wpływa na wszystkich jej członków. Jak zatruwa powietrze, którym oddychają. Książka pozwala też sobie uświadomić jak destrukcyjny wpływ ma wychowanie dzieci bez miłości i czułości.
"Prawdziwe życie" to trudna lektura, ale bardzo ważna i wartościowa. Klubowiczki serdecznie ją polecają.

W tym dniu nasze klubowiczki miały okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Grażyną Kamyszek. Pani Grażyna jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą, łatwo nawiązuje kontakt z czytelnikiem.Dotychczas wydała pięć pozycji. "Łzy starej sosny" wcześniej omawialiśmy w naszym klubie. Wszystkie jej powieści nawiązują do przeszłości , do lat jej młodości.

343774141 253438837233050 7478390825336836242 n